Tour overview

PAZARTESİ  Hareketlidir…

1.Tur: 21 – 26 MART 2022

2.Tur: 2 – 7 MAYIS 2022 Bayram ÖZEL

3.Tur: 16 – 21 MAYIS 2022

 

28 Şubat’a kadar kayıtlarda kişi başı 100 TL İNDİRİM uygulanmaktadır !!!

 

  2022 YILI BUTİK GAP TURLARI
TUR TARİHLERİ 21.03 / 26.03 BAYRAM ÖZEL

02.05 / 07.05

16.05 / 21.05
 PAZARTESİ ÇIKIŞLI
2 Kişilik Odada Kişi Başı 1850 TL 2100 TL 1850 TL
İlave Yatak 1850 TL 2100 TL 1850 TL
Tek Kişilik Oda 2500 TL 2750 TL 2500 TL
7-11 Yaş 1350 TL 1600 TL 1350 TL
3-6 Yaş 900 TL 1150 TL 900 TL
0 – 2 Yaş ÜCRETSİZ KOLTUK VERİLMEZ
28 Şubat’a Kadar

İNDİRİMLİ

1750 TL 2000 TL 1750 TL

 

 

Dâhil olanlar

 • * Konforlu Ulaşım
 • * Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • * Zorunlu Seyahat Sigorta
 • * 3 Gece Konaklama
 • * 3 Kahvaltı
 • * 2 Akşam Yemeği
 • * Geyik Tour Araç İçi İkramları
 • * Geyik Tour Refakati
 • * Halfeti Tekne Turu

Dahil değil

 • * Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • * Özel Harcamalar
 • * Mini Bar ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • * 1.Gün Kahvaltı / 4. Gün Akşam Yemeği
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Urfa Sıra Gecesi ve Akşam Yemeği
 • Nemrut Transfer Ücereti

1. GÜN ( 22 Mart / 3 Mayıs BAYRAM ÖZEL / 17 Mayıs )

Sabah erken saatlerde aldığımız kahvaltı sonrası Sıla dizisine ev sahipliği yapmış olan Konuk Evi’ni ziyaret edip, Mardin’in meşhur gümüşçüler ve telkariciler çarşısında alışveriş yapabilmeniz için sizlere kısa bir mola vereceğiz. Bu esnada Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri alışverişi yapmayı da unutmayınız. Bizi bekleyen aracımıza binip Mardin’e hareket ediyoruz. “Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık” sıfatı verilen Mardin’de ilk gezi noktamız ise Kasımiye medresesi olacak. Bu muhteşem yapıyı keyifle gezip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olan Deyr-ulZaferan Manastırına gidiyoruz. Burada 52 Patrik ve Metropolik mezarının bulunduğu Azizler Evi'ni, Aziz Hananyo Kilisesi'ni ve Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz (ekstra) öğle yemeği molasında Mardin’in önemli lezzetlerinin tadına bakacağız. Sonrasında, Eski Mardin’e hareket edip, aracımızdan Diyarbakır Kapı’da ineceğiz. Buradan dolmuşlara (ekstra 7 TL) biniyoruz. Hz. Muhammet'in habercisi olarak bilinen Abdullah Bin Enes El Cüheyni'nin Kabri’nin bulunduğu Şeyh Çabuk Camii’ni dışarıdan görerek Cumhuriyet Meydanı’nda dolmuşlardan iniyoruz. Minaresindeki kitabeye göre 1176 tarihi, banisi ise Diyarbekir Meliki II. Kutbüddin İlgazi kabul edilen, Ermeni Usta Lole tarafından yapıldığı tahmin edilen ve minaresi ile meşhur, 1889 tarihinde, II.Abdülhamit döneminde yenilenmiş, Ulu Camii’yi ve Sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları gördükten sonra başlayacak serbest zamanımızda isteyen misafirlerimiz eski bir Ermeni Konağı olan ve Şahtana Konağı olarak bilinen Eski Ptt Binası ve 13. Yüzyılın başlarında Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırıldığı sanılan Şehidiye Camii’ni görebileceklerdir. Molamızın bitiminde Savur Kapı'da aracımızla buluşup otelimize yerleşiyor.

( Yarım Pansiyon Konaklama )

2. GÜN ( 23 Mart / 4 Mayıs BAYRAM ÖZEL / 18 Mayıs )

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Viranşehir ve Kızıltepe’yi panoramik görerek kubbeli evleri ve kendine has kültürüyle ünlü Harran’a ulaşıyoruz. Burada, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız. Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyip fotoğraf çekilebilirsiniz.(Ekstra). Harran evi ziyaretimiz sonrasında Şanlıurfa merkez’de bulunan Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı gezeceğiz. Alışveriş sonrası konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. ( Oda Kahvaltı Konaklama )
( Akşam yemeği Sıra Gecesinde ekstra olarak alınacaktır. 175 TL )

3. GÜN ( 24 Mart / 5 Mayıs BAYRAM ÖZEL / 19 Mayıs )

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliğini taşıyan, dünya tarihin başlangıç noktası Göbeklitepe'ye ulaşarak 12000 yıl öncesi Tapınakları, turna, yılan, domuz gibi kabartmaları görüyoruz. Buradan Ayrılarak Kahta’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için bizi bekleyen minibüslere binerek Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Bu bölgede Tümülüs ve kutsal alanları rehber eşliğinde geziyoruz. Doğu terasında Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan heykellerini görüyoruz. Doğu terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı terası Bağış Sunağını ve Arslan horoskobunu görüyoruz. Sonra Batı terasında Güneşin batışını izliyoruz. Sonrasında konaklama yapacağımız otele geçiyoruz. ( Yarım Pansiyon Konaklama )
( Nemrut Transfer Ücreti 100 TL )

4. GÜN ( 25 Mart / 6 Mayıs BAYRAM ÖZEL / 20 Mayıs )

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Halfeti limanına ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra Kişi Başı 50 TL) Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp Halfeti’ye döneceğiz. Vereceğimiz (ekstra) öğle yemeği molamızın ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. Rehber eşliğinde Zeugma müzesini geziyoruz. Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra Bakırcılar Çarşısı, Hz. Musa’nın yeğeni Hz. Yuşa’nın Türbesi, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilir, Baklava, Fıstık, Bakır ve Yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra Uşak’a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Siz değerli misafirlerimiz ile keyifli zamanlar geçirmekten onur duyuyoruz… Sağlıklı, mutlu günler dileriz :)

NOT: Cumartesi sabah saatlerinde Uşak'ta oluyoruz...

Erken Rezervasyon İndirim Tarihi

28 ŞUBAT 2022 kadar yapılan kayıtlarda Kişi Başı 100 TL İNDİRİM uygulanmaktadır !!!